TEPELNÁ ČERPADLA vzduch-vzduch

PANASONIC HEATCHARGE

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je dnes prakticky každá klimamatizace. Tento model ovšem vybočuje z řady, není to klimatizace. Je to opravdu tepelné čerpadloNA principu vzduch-vzduch určené pro vytápění.

Obecně a jednoduše se dá říct, že jedno i druhé přečerpává teplo nebo chlad z jednoho prostoru do druhého a je úplně jedno kterým směrem to je. Většinou je to vnímáno tak, že pokud se v místnosti chladí, pak se mluví o klimatizaci a pokud se v místnosti topí, mluví se o tepelném čerpadle vzduch-vzduch. Nicméně drtivá většina klimatizací je dnes vybavena možností topení a tak se výrobci chlubí tím, že klimatizace mají funkci tepelného čerpadla a předhánějí se v parametru COP, který je někdy chybně vysvětlován jako účinnost, ale budiž. Některé "běžné klimatizace"  dosahují velmi dobrých parametrů COP, mluvíme tedy o velmi "slušných" tepelných čerpadlech zařazených do třídy A+++ se kterými lze vytápět.

Panasonic šel ještě dále. Postavil opravdu tepelné čerpadlo vzduch-vzduch které oproti běžné klimatizaci má lépe nadimenzovaný celý chladivový okruh pro topení v extrémě nízkých teplotách a navíc dokáže za pomoci technologie Heatcharge akumulovat odpadní teplo z kompresoru a toto pak využívat k efektivnějšímu odmrazování. Tato technologie nemá zatím na trhu (r.2017) žádného konkurenta.

Jedná se o špičková dělené tepelná čerpadlo v provední nástěnný split, která byla primárně vyvinuta pro vytápění. Provoz topení je garantovaný až do teploty -35 stupňů C. Je zde použitá technologie akumulace odpadního tepla z kompresoru HEATCHARGE, které se využívá při reverzním odtávání venkovní jednotky pro zlepšení komfortu a účinnosti. Jednotka při odmraování nevychlazuje vnitřní výměník, ale naopak za určitých okolností je schopná při odmrazování současně i topit. Výbava vnitřní jednotky je na nejvyšší možné úrovni, obsahuje prakticky vše co nástěnná klimatizace ETHEREA.+ možnost temperace objektu v případě dlouhodobé nepřítomnosti na 8 stupC
Jako jedny z mála ve své třídě na trhu dosahují velmi vysoké hodnoty COP a SCOP,  energetická třída A+++.
Hodí se pro vytápění jednoho prostoru teplým vzduchem, typicky např. malé rekreační objekty, chatky na horách, samostatná místnost ve větším objektu, tam kde se pro topení nehodí běžná splitová klimatizace, nebo tam kde potřebujete opravdu nekompromisní řešení.

Systém umí samozřejmě i chladit v letním období a i zde dosahuje velmi nadstandardní účinnosti EER a SEER. Ale jen kvůli chlazení by si ho nikdo asi nepořizoval.

Výborné výsledky účinnosti dosahuje zařízení hlavně díky svým úctyhodným rozměrům a použitým technologiím. Tomu odpovídá samozřejmě i cena.

 

Modelová řada VZ Heatcharge, tepelné čerpadlo vzduch-vzduch Panasonic s ještě účinnějším chladivem R32

výkonová řada 2 a 3,5 kW (CS-VZ9SKE, CS-VZ12SKE)

PDF ceníkKatalogový list tepelného čerpadla vzduch-vzduch Panasonic VE, chladivo R32 >>>

PDF ceníkPopis systému čerpadla vzduch-vzduch Panasonic VE, chladivo R32 >>>

 

NÁZEV SADY CHLADÍCI VÝKON [kW] TOPNÝ VÝKON [kW]
KIT-VZ12SKE   3,50   4,20
KIT-VZ9SKE   2,50   3,60

 

 tepelné čerpadlo vzduch vzduch, nástěnné provedení  Panasonic

Předchozí řada VE Heatcharge, s chladivem R410 je již nedostupná

výkonová řada 2 a 3,5 kW (CS-VE9NKE, CS-VE12NKE)

PDF ceníkKatalogový list tepelného čerpadla vzduch-vzduch Panasonic VE >>>

 

 

 

Venkovní jednotka s technologií akumulace tepla HEATCHARGE

V současné době tato technologie nemá na trhu obdoby a u žádného jiného výrobce tepelných čerpadel ani klimatizací ji nenajdete

tepelné čerpadlo vzduch vzduch, venkovní jednotka HEATCHARGE