FANCOILY - ventilátorové konvektory Panasonic

ARCHIV 2019, aktuální modely naleznete ZDE >>>

K tepelnému čerpadlu vzduch-voda se pro vytápění a chlazení běžně připojuje podlahové a stěnové vytápění, nízkoteplotní litinové radiátory či Fancoily, přičemž Fancoily se hodí všude tam, kde není možné naistalovat podlahové/stěnové vytápění a kde není možné ani umístění dostatečně velkých radiátorů. V současné době PANASONIC dodává podparapetní a kanálové fancoily pro skrytou instalaci.

Fancoil, neboli konvektor s ventilátorem, je jednotka sloužící pro chlazení i topení tepelným čerpadlem. Jednoduše lze říct, že se dá použít jako náhrada standardních litinových radiátorů, protože je lze připojit na stávající rozvod topné vody. V porovnání se standardními radiátory jsou Fancoily o 32 % účinnější, jsou vhodné pro různé obytné komplexy i komerční prostory a mají snadnou instalaci.

Pokud v domě není vzduchotechnický rozvod s vodním výměníkem tepla, pak je Fancoil jediná možnost jak pomocí tepelného čerpadla v létě chladit.

 

Jak Fancoily fungují?

Fancoily obsahují jako hlavní součást ventilátor (Fan) a tepelný výměník (Coil). V principu Fancoily fungují podobně jako klimatizace, rozdíl je zde však v chladícím médiu, které přichází do tepelného výměníku. Zatímco u klimatizací je chladící médium chladivo, tepelný výměník Fancoilů je ohříván/ochlazován vodou z topného okruhu tepelného čerpadla (či z jiného zdroje teplé/studené vody). Do místnosti vyfukovaný vzduch je přes tepelný výměník proháněn tichým vestavěným ventilátorem.

 

FANCOIL podparapetní

AQUAREA AIR: PAW-AAIR

Řada tepelných radiátorů Aquarea Air pro použití s tepelným čerpadlem je kromě vyšší účinnosti a tiššímu chodu speciální svým štíhlým elegantním provedením (pouze 13 cm). Lze je umístit na podlahu či na stěnu. Součástí Fancoilu Aquarea Air je třícestný ventil a vestavěný displej s řídícím termostatem.

Při teplotě topné vody 35°C jsou zařízení schopna ohřívat místnost s minimálním výkonem se zapnutými vnitřními mikroventilátory, které ofukují jen čelní panel s tím, že se využívá hlavně sálavá složka tepla a vzduch je ohříván jen minimálně. Ale téměř bezhlučně. Pro dosažení většího výkonu pak běží Fancoil se zapnutým hlavním ventilátorem, který je velmi tichý a úsporný. Při tomto způsobu provozu se využívá pro vytápění místnosti vzduch ohřátý průchodem přes výměník a vyfukovaný přes horní mřížku Fancoilu ven do místnosti. Výkon se pak podle potřeby řídí zvýšením nebo snížením otáček ventilátoru.

V letním období při chlazení se sálavá složka nevyužívá a mikroventilátory jsou zastaveny. Zabrání se tím rosení čelního kovového panelu jednotky.

Díky Fancoilům Aquarea Air je možný provoz tepelného čerpadla s nízkou teplotou vody v topném okruhu a s dosažením nejlepšího topného faktoru. Optimální je navrhovat systém pro teplotu topné vody 35°C.

NÁZEV SADY

VÝKON CHLAZENÍ (kW)

min / max

VÝKON TOPENÍ (kW)

min/ max

PAW-AAIR-200-2

 237 / 555

 217 / 570

PAW-AAIR-700-2

 756 / 1204

 708 / 1188

PAW-AAIR-900-3

 1153 / 1518

 886 / 1703

PDF ceníkKatalogový list PANASONIC FANCOIL PODPARAPETNÍ >>>

 

FANCOIL kanálový (skrytý)

PAW-FC-D/H

Kanálový Fancoil je neopláštěný, a umisťuje se skrytě na půdy, do podhledů nebo do technických místností. Ke kanálovému Fancoilu se obvykle připojuje rozvod vzduchotechnického potrubí.
K Fancoilu se standardně nedodává ovladač ani třícestný ventil. Ovladač lze přiobjednat samostatně. Třícestný ventil v nabídce nemáme, ale v případě potřeby lze použít libovolný vhodný.

 

 NÁZEV SADY

VÝKON CHLAZENÍ (kW)

střední / super vysoké

VÝKON TOPENÍ (kW)

střední / super vysoké

PAW–FC-D11

1 / 1,5

1,4 / 2

PAW–FC-D15

1,2 /1,7

 1,5 / 2,2

PAW–FC-D24

2 / 2,5

2,4 / 3,1

PAW–FC-D28

2,4 / 3,2

 2,9 / 4,0

PAW–FC-D40

3,2 / 4,6

4,1 / 5,7

PAW–FC-D55

4,6 / 5,8

5,3/ 7,1

PAW–FC-D65

6,1 / 67,3

7,9 / 9,3

PAW–FC-D90

6,1 / 8,1

8,1 / 11,6

PAW–FC-H150

11,9 / 14,8

14,9 / 19,9

PDF ceníkKatalogový list PANASONIC FANCOIL KANÁLOVÝ >>>

 


ARCHIV